Arhīvs

2009./2010. mācību gada "eXperiments"

Par ikgadējā Latvenergo koncerna eksakto zinātņu konkursa ”eXperiments” 2010. gada uzvarētājiem 185 komandu konkurencē kļuva komanda „Epsilons 4” no Madonas Valsts ģimnāzijas. Komandas dalībnieki Uldis, Jānis, Mārcis, Nauris un Emīls ar pavisam nelielu punktu pārsvaru apsteidza savus sīvākos sāncenšus – Bauskas 1.vidusskolas un Gulbenes 2.vidusskolas komandas. „Epsilons 4” godam nopelnīto uzvaru varēja nosvinēt Latvenergo un tūrisma aģentūras FTB Latvia dāvātā ceļojuma laikā - Turcijas kūrortpilsētā Antālijā.

Godpilno 2. vietu izcīnīja Bauskas 1. vidusskolas komanda, bet Gulbenes 2. vidusskolas komanda „Voltiņš 1” ierindojās 3. vietā. Īpašu konkursa atbalstītāju – piedzīvojumu parka „Mežakaķis” un žurnāla „Ilustrētā Zinātne” - sarūpētu balvu saņēma atraktīvā komanda „Nacionālie varoņi” no Dobeles Valsts ģimnāzijas par savu radošo projektu - pašrocīgi radītu saules kolektoru, kas veidots ar moto „Vienoti zaļākai rītdienai!”.

Kopumā 2010.gadā "eXperimentam" pieteicās 185 komandas jeb 925 skolēnu no visiem Latvijas novadiem, bet pēc neklātienes kārtas 21 labākā skolu komanda iekļuva klātienes kārtā pusfināla spēlēs televīzijā. Finālā iekļuva septiņas televīzijas spēlēs visveiksmīgāk startējušās skolēnu komandas no Auces, Balviem, Bauskas, Gulbenes, Madonas, Rīgas un Ropažiem. Visas skolu komandas piedalījās spēcīgāko dalībnieku atlasē neklātienes kārtā, risinot dažādus testa un fizikas uzdevumus internetā, kā arī izstrādājot radošus sadzīves materiālu otrreizējas pārstrādes projektus. Liela loma skolēnu sasniegumos ir fizikas skolotājam, kas ilgstoši konsultē, sagatavo un atbalsta savu komandu šim valsts līmeņa konkursam.