Arhīvs

2010./2011. mācību gada "eXperiments"

16. skolēnu erudīcijas konkursa "eXperiments" norises gads bija ļoti īpašs, konkurss piedzīvoja būtiskas pārmaiņas. Pirmo reizi tradīcijām bagātajā konkursa vēsturē atlases kārtas tika realizētas jaunizveidotajā mājaslapā eksperiments.lv, bet fināla spēle Latvijas Neatkarīgās televīzijas (LNT) tiešraidē.

Cīņa par erudītu titulu notika 5 Latvijas reģionu starpā - Vidzemes, Kurzemes, Zemgales, Latgales un Rīgas. Svarīgs pavērsiens bija lomu maiņa – šoreiz uzdevumus sagatavoja ne tikai skolotāji vai Latvenergo koncerna pieredzējušie eksperti, bet arī paši skolēni. Rezultātā notika īsts erudīcijas maratons, komandas izaicināja savus konkurentus ar pašu sagatavotiem āķīgiem un unikāliem fizikas uzdevumiem.

2011./2012. gada ”eXperiments” dalībnieki izbaudīja plaša spektra emocijas un sajuta erudīcijas patieso garšu. Konkursam pieteicās 220 komandas no 5 Latvijas reģioniem, lai pierādītu, ka tiešu viņu reģionā, pilsētā un skolā mācās zinošākie un ar asākajiem prātiem apveltītākie jaunieši.

Konkursa fināla kārtai kvalificējās Māteru Jura Kazdangas pamatskolas komanda „Zibšņi”, Gulbenes 2. vidusskolas komanda „Voltiņš”, Auces vidusskolas komanda „Kāpostiņi”, Aglonas vidusskolas komanda „Smaidīgie Omi” un Rīgas 94. vidusskolas komanda „Potenciāls”. Uzvaras laurus plūca komanda „Potenciāls”, otro vietu ieguva Aglonas komanda „Smaidīgie Omi”, bet trešējā vietā ierindojās „Zibšņi” no Kazdangas. Visi finālisti saņēma Latvenergo koncerna un sadarbības partneru sarūpētas balvas, bet uzvarētāji izbaudīja piedzīvojumiem bagātu atpūtu saulainajā Krētā.

Klātienes finālu var noskatīties šeit.