Arhīvs

2012./2013. mācību gada "eXperiments"

Jau 18. reizi erudīcijas konkurss “eXperiments” pulcēja zinātkārus pamatskolas vecāko klašu skolēnus no visas Latvijas.  2013. gada februārī cīņu par erudītāko jauniešu titulu uzsāka 188 komandas. 1128 eksperimentētāji neklātienē pildīja dažādus konkursa ekspertu un citu dalībnieku sastādītos uzdevumus, kā arī iejutās skolotāju lomā, vadot fizikas stundu saviem skolasbiedriem. 

Līdz fināla spēlei LNT tiešraidē un iespējai cīnīties par galveno balvu nokļuva tikai sešas labākās komandas, pa vienai no katra reģiona:

Finālā komandas mērojās spēkiem un zināšanām, veicot izdzīvošanas eksperimentus, programmējot robotus un pat aprēķinot laiku, kādā divkārtējais olimpiskais čempions BMX Māris Štrombergs apbrauktu apkārt zemeslodei. 

Uzvarēt gribēja visi, tomēr par “eXperiments” 2013 erudītāko un veiksmīgāko komandu kļuva „AllSix-Team” no Brocēnu vidusskolas, iegūstot arī skatītāju simpātijas balvu. Uzvarētājus sagaidīja aizraujošs ceļojums uz saulaino Bulgāriju pašā Balkānu sirdī. Tur Martai Miltai, Alise Bruzinskai, Alisei Daukstei, Karīnai Voitovai, Rūdolfam Mušam un Viesturam Līdumam bija unikāla iespēja apmeklēt Balkānu pussalā lielāko saules bateriju lauku Karadžalovo ciemā, kur 1000 hektāros izvietoti 200 tūkstoši saules bateriju. Bulgārijā jaunieši nedēļas garumā izbaudīja grūtā darba saldos augļus, eksperimentējot ar sauli, ūdeni un jauku brīvā laika pavadīšanu. 

Fināla spēli skaties šeit