Arhīvs

“eXperiments” 2014./2015. mācību gads

Erudīcijas konkursa 2014./2015. gada sezona bija īpaša, jo “eXperiments” svinēja savu 20 dzimšanas dienu! Svētku gadā dalībnieki kārtējo reizi parādīja, ka Latvijā netrūkst uzņēmīgu jauniešu, kuri grib iemācīties fiziku, un skolotāju, kuri motivē kļūt par fizikas entuziastiem – šajā gadā konkursā startēja 166 komandas no 136 dažādām Latvijas skolām!

Pa visu Latviju pēc fizikā zinošākajiem
Fizikā gudrākie jaunieši tika noskaidroti vairākos posmos. Dalībnieku zināšanas tika pārbaudītas gan vairākos atlases posmos neklātienē, gan klātienē – pusfināla kārtās lielākajās Latvijas pilsētās.  

Konkursa laikā dalībniekiem bija jātiek galā ar aizraujošiem uzdevumiem, piemēram, praktiski jāsaslēdz elektriskās ķēdes, jāsasilda ūdens līdz noteiktai temperatūrai un ar fizikas zināšanu palīdzību jāaprēķina kravas maksimālā masa, ko var uzkraut plostam. Tieši šis uzdevums pusfinālos bija izšķirošais, jo maksimālo punktu skaitu varēja saņemt tikai tā komanda, kura iekrāva plostā lielāko kravu, turklāt tā, lai plosts izturētu kravas smagumu un nenogrimtu.

“eXperimentā” uzvar Viesītes vidusskola
Fināla spēlē televīzijas kanālā LNT uzvaras laurus plūca un ceļojumu uz Rodas salu Grieķijā ieguva Viesītes vidusskolas komanda „GOLF BOYS” ar skolotāju Līgu Blumbeku priekšgalā!

Izšķirošajā kārtā piedalījās arī Skrundas vidusskolas komanda „NOS” ar skolotāju Kristīni Hartmani, Līvānu 2. vidusskolas komanda „LŪMENI” ar skolotāju Taisiju Grabļevsku, Valkas ģimnāzijas komanda „VG BOSS” ar skolotāju Valdi Jerumu, Siguldas Valsts ģimnāzijas komanda „ELITĀRAIS ZIBSNIS” ar skolotāju Saivu Vītolu un Rīgas Klasiskās ģimnāzijas komanda ”Natus Venere” ar skolotāja Svetlanu Sokolovu.

Konkursa finālu skaties šeit

Paldies skolotājiem!
Par godu konkursa 20. gadadienai tika godināti skolotāji – konkursa konsultanti, kuri gadu no gada nenogurdami aicina jauniešus izmēģināt spēkus fizikā, kā arī motivē, palīdz un atbalsta. Latvenergo koncerna vārdā apbalvojumu saņēma visi konkursa ilggadējie dalībnieki – ir skolotāji, kas ir bijuši “eXperiments” konsultanti pat 10, 15, un 20 gadus. Paldies viņiem!