Jaunumi

Latvijas Fizikas festivālā noskaidroti “FIZMIX Eksperiments” uzvarētāji

Sestdien Rīgā tika aizvadīts trešais Latvijas Fizikas festivāls, kas pulcēja vairāk nekā trīs tūkstošus apmeklētāju. Festivāla ietvaros noslēdzās arī AS “Latvenergo” organizētais 28. skolēnu erudīcijas konkurss “FIZMIX Eksperiments”. Starp 231 komandu erudītākā fizikā šogad bija Saldus vidusskolas komanda “Gudrība un daile” skolotājas Ineses Dravnieces vadībā.

Elektrība no dabiskajiem atkritumiem: vai atjaunīgās enerģijas inovācijām ir nākotnes potenciāls arī

Eiropas zaļais kurss paredz, ka līdz 2050. gadam Eiropas Savienība kļūs klimatneitrāla, un viens no veidiem, kā to sasniegt, ir pārkārtošanās uz tīru enerģētiku un elektrības ražošana no atjaunīgajiem resursiem. Eksperti lēš, ka jauni elektroenerģijas ieguves avoti, visticamāk, izgudroti netiks, taču attīstīsies tehnoloģijas. Skolēnu erudīcijas konkursa “FIZMIX Eksperiments” eksperts saules un vēja enerģijas izmantošanas jomā Romāns Oļekšijs skaidro, vai pēdējo gadu inovācijām atjaunīgās enerģijas iegūšanā ir potenciāls kļūt par ikdienu arī Latvijā.

Aptauja: puse no Latvijas jauniešiem atbalsta pilnīgu atteikšanos no auto ar iekšdedzes dzinējiem

Iegādājoties personīgo automašīnu, 65 % Latvijas jauniešu dotu priekšroku tieši elektroauto, un puse – atbalsta pilnīgu atteikšanos no auto ar iekšdedzes dzinēju, secināts AS "Latvenergo" erudīcijas konkursa "FIZMIX Eksperiments" ietvaros veiktajā aptaujā*. Tomēr pētījums iezīmēja arī to, ka jauniešu zināšanās par elektroauto vēl arvien populāri ir dažādi mīti, kā arī pietrūkst izpratnes par to, kas ir elektromobilitāte. 

Noskaidroti "FIZMIX Eksperimenta" pusfinālisti

Vairākus mēnešus jaunieši no 145 Latvijas skolām pārbaudīja savas zināšanas skolēnu erudīcijas konkursā “FIZMIX Eksperiments”, un ir zināms, kuras komandas iekļuvušas pusfinālā. Konkurss noslēgsies 15. aprīlī Rīgā, “Hanzas peronā”, kur visas dienas garumā norisināsies Latvijas Fizikas festivāls. Tā ietvaros paredzēta plaša un daudzveidīga programma, kā arī konkursa noslēguma kārtu norise un uzvarētāju noskaidrošana.

Rīgā norisināsies vērienīgais Latvijas Fizikas festivāls

15. aprīlī Rīgā, “Hanzas peronā”, visas dienas garumā norisināsies Latvijas Fizikas festivāls. Pasākumam būs plaša bezmaksas programma - apmeklētāji varēs izglītoties dažādiem vecumiem piemērotās izziņas pieturās un piedalīties eksperimentos, pārbaudīt savas zināšanas un iegūt balvas konkursos, izbaudīt grupas “Carnival Youth” koncertu, kā arī sekot līdzi AS “Latvenergo” organizētā skolēnu erudīcijas konkursa “FIZMIX Eksperiments” pusfinālistu un finālistu gaitām. Festivāla un konkursa rīkotāju mērķis ir pievērst uzmanību eksakto priekšmetu izglītībai Latvijā.