Jaunumi

Komandu rezultāti “FIZMIX Eksperiments” 24. sezonas finālā

AS "Latvenergo rīkotā skolēnu fizikas erudīcijas konkursa "FIZMIX Eksperiments" 24. sezona ar rekordlielu pieteikumu skaitu – 262 komandām - tika atklāta gada sākumā. Konkursa grūto atlases kārtu izturēja 62 komandas, kas tikās lielajā finālā, lai cīnītos par spēcīgākās komandas titulu.
Erudīcijas konkursā 1. vietu ieguva komanda “Mākoņu Stūmēji” no Rīgas Valsts 1. ģimnāzijas, tiem sekoja skolēni no Rīgas Angļu ģimnāzijas ar komandu “CIETIE RIEKSTI” un Talsu Kristīgās vidusskolas komanda “BEZOMU REZISTORI”. Kopumā septiņas Latvijas erudītu komandas – Rīgas Valsts 1. ģimnāzijas ''Mākoņu Stūmēji'', Rīgas Angļu ģimnāzijas "CIETIE RIEKSTI", Talsu Kristīgās vidusskolas "BEZOMU REZISTORI", Daugavpils Centra vidusskolas "FIZZALKŠI", Valmieras Pārgaujas ģimnāzijas "Elektriķi", Jelgavas 5. vidusskolas "Zobrati" un Siguldas Valsts ģimnāzijas "BookIn" - izcīnīja iespēju pavadīt nedēļu izglītojošā zinātnes piedzīvojumu un saliedēšanas nometnē.

Konkursa finālā iekļuvušo komandu sacensības klātienes finālā norisinājās trīs kārtās:
1. Pirmajā kārtā startēja katra reģiona un Rīgas visas finālā iekļuvušās komandas - kopā 62. Nākamajai kārtai no katra reģiona kvalificējās 5 komandas ar augstāko punktu skaitu.
2. Otrajā kārtā piedalījās 5 komandas no katra reģiona un Rīgas (kopumā 30). Lielajam finālam no katra reģiona kvalificējās 1 komanda ar augstāko punktu skaitu, kā arī viena, kas reģionu kopvērtējumā ieguva sekojoši augstāko punktu skaitu neatkarīgi no pārstāvētā reģiona..
3. Lielajā finālā 7 komandas (pa vienai no katra reģiona un Rīgas) sacentās par 1. vietu Latvijas mērogā.

Atgādinām, ka pirmajā un otrajā kārtā komandu gūtie punkti tika summēti kopā. Savukārt, Lielajā finālā punkti katrai komandai tika skaitīt no jauna.

Finālā komandu sniegumu izvērtēja konkursa eksperti.

RĪGA, Pirmā kārta

RĪGA, Otrā kārta

RĪGAS REĢIONS, Pirmā kārta

RĪGAS REĢIONS, Otrā kārta

KURZEMES REĢIONS, Pirmā kārta

KURZEMES REĢIONS, Otrā kārta

ZEMGALES REĢIONS, Pirmā kārta

ZEMGALES REĢIONS, Otrā kārta

VIDZEMES REĢIONS, Pirmā kārta

VIDZEMES REĢIONS, Otrā kārta

LATGALES REĢIONS, Pirmā kārta

LATGALES REĢIONS, Otrā kārta

LIELAIS FINĀLS*

*Finālā trešo vietu ar papildjautājumiem izcīnīja komanda "BEZOMU REZISTORI", bet sesto un septīto vietu dalīja komanda "BookIn" un "Zobrati"

Konkursa foto atskats pieejams šeit: 24. sezonas skolēnu fizikas erudīcijas konkurss "FIZMIX Eksperiments"