Jaunumi

Rīgas reģiona finālā uzvar Limbažu novada ģimnāzijas komanda

Latvenergo koncerna erudīcijas konkursa „Fizmix Eksperiments” Rīgas reģiona finālā uzvar Limbažu novada ģimnāzijas komanda Lambda džeki, nopelnot galveno balvu – ceļazīmi uz nedēļu garu vasaras nometni. No Limbažu novada ģimnāzijas finālā piedalījās arī komanda Inerce, kas kopvērtējumā ierindojās 5. vietā. Lai sasniegtu tik augstus rezultātus, skolēniem bija aktīvi jāapgūst fizika uz jāapsteidz citas – kopumā 39 Rīgas reģiona komandas.

Fināla kārtā komanda Lambda džeki sīvā cīņā uzskatāmi demonstrēja savas zināšanas un prasmes, iegūstot 100 punktus. Savukārt otrās vietas ieguvējus − Jūrmalas Alternatīvās skolas komandu Lauznis – no uzvaras šķīra viens punkts − komanda nopelnīja 99 punktus, bet trešās vietas ieguvējus – Siguldas Valsts ģimnāzijas komandu Āpši no uzvaras šķīra vien 2 punkti, kopvērtējumā iegūstot 98 punktus. Vairāk informācijas par komandām, to dalībniekiem un finālā iegūtajām vietām https://www.fizmix.lv/eksperiments/komandu-tops

„Visi dalībnieki ir uzvarētāji, jo iegūtās fizikas zināšanas noderēs arī turpmākajā dzīvē! Komandu sniegums parāda, ka jaunieši ir aktīvi mācījušies un eksperimentējuši – pat sarežģītākie un āķīgākie fināla uzdevumi tika izpildīti ar lielu precizitāti. Turklāt komandu cīņa par uzvaru bija ļoti sīva − pirmo trīs vietu ieguvējus vienu no otra šķīra tikai viens punkts. Prieks redzēt, ka „Fizmix Eksperimentā” piedalās tik plašs dalībnieku loks, un ceru − jaunieši turpinās padziļināti apgūt fiziku un arī izvēlēsies kārtot fizikas eksāmenu,” stāsta konkursa mentors un žūrijas pārstāvis, Rīgas Tehniskās universitātes Enerģētikas un elektrotehnikas fakultātes dekāns Oskars Krievs.

„Paldies visiem tūkstoš divi simti septiņdesmit diviem konkursa dalībniekiem, kuri pieņēma izaicinājumu un bija pietiekami drosmīgi, lai startētu vienā no sarežģītākajiem konkursiem Latvijā! Esmu pārliecināts, ka ieguvēji ir ne tikai finālisti, kuriem ir iespēja cīnīties par galveno balvu, bet visi dalībnieki, kuri veltīja laiku padziļinātai fizikas apgūšanai. Ceru, ka Latvenergo koncerna rīkotais erudīcijas konkurss būs palīdzējis apzināties fizikas zināšanu noderīgumu arī ārpus mācību stundām,” stāsta AS „Latvenergo” galvenais izpilddirektors Āris Žīgurs.

Fināla kārtā skolēniem bija jārisina praktiski uzdevumi par tādiem tematiem kā jaunās tehnoloģijas, energoefektivitāte, projektēšana, mērinstrumenti, datu apstrāde u. c., kur pareizo atbilžu iegūšanai nepieciešamas fizikas zināšanas. „Fizmix Eksperiments” uzdevumi tapuši sadarbībā ar Elektrum Energoefektivitātes centru, izglītības uzņēmumu Lielvārds, Latvijas Universitātes Jauno Fiziķu skolu un Rīgas Tehnisko universitāti.

Par erudīcijas konkursu

Latvenergo koncerns jau 22 gadus organizē fizikas erudīcijas konkursu 8. un 9. klašu skolēniem. Ik gadu tajā piedalās katra piektā Latvijas pamatskola. Konkursa mērķis ir saistošā veidā radīt jauniešos interesi par fiziku, parādīt, kā teorētiskās zināšanas iespējams izmantot praksē, kā arī mudināt jauniešus nākotnē izvēlēties inženiertehniskās profesijas.

Konkursa atbalstītāji

Latvenergo konkursu organizē kopā ar izglītības uzņēmumu Lielvārds, uzņēmumiem Dobeles dzirnavnieks, Kārums, Samsung Electronics Baltics, skolēnu un studentu karti ISIC, Sporta kompleksu 333, unikālu brīvā laika pavadīšanas iespēju veidotāju Quest Lab, kinoteātri Cinamon, boulinga un izklaides centru Fantasy Park un Jauno Rīgas teātri.