Jaunumi

Vidzemes reģiona finālā uzvar Valmieras Valsts ģimnāzijas komanda

Latvenergo koncerna erudīcijas konkursa „Fizmix Eksperiments” Vidzemes reģiona finālā uzvar Valmieras Valsts ģimnāzijas komanda Gamma Deluxe. Lai plūktu uzvaras laurus un nopelnītu galveno balvu – ceļazīmi uz nedēļu garu vasaras nometni, skolēniem bija aktīvi jāapgūst fizika uz jāapsteidz citi Vidzemes reģiona dalībnieki – 31 komanda. Finālā piedalījās arī Valmieras Viestura vidusskolas komanda Fārenheiti_VVV.

Fināla kārtā komanda Gamma Deluxe uzskatāmi demonstrēja savas zināšanas un prasmes, iegūstot 98 punktus. Savukārt otrās vietas ieguvēji – komanda Mehāniskais Kuģa Tārps no Cēsu 1. pamatskolas – nopelnīja 96 punktus, bet trešās vietas ieguvēji – komanda Fārenheiti no Gulbenes 2. vidusskolas – ieguva 88 punktus. Vairāk informācijas par komandām, to dalībniekiem un finālā iegūtajām vietām https://www.fizmix.lv/eksperiments/komandu-tops

„Vidzemes komandu sniegums ir līdz šim spožākais, vēl augstāk latiņu iespēja ir pacelt vien Rīgas reģiona komandām. Maksimālais punktu skaits, ko dalībnieki varēja nopelnīt, risinot pašu izvēlētos uzdevumus, bija 110 punkti. Tas nozīmē, ka komandas ir pratušas izpildīt sarežģītākos fizikas uzdevumus turpat ar 90% precizitāti. Prieks redzēt, ka „Fizmix Eksperiments” pulcē tik plašu potenciālo fiziķu skaitu, jo Eiropas līmenī augsti novērtētā Rīgas Tehniskā universitāte un visa Latvija gaida jauno zinātnieku paaudzi,” stāsta RTU Enerģētikas un elektrotehnikas fakultātes Industriālās elektronikas un elektrotehnikas institūta vadošais pētnieks Pēteris Apse-Apsītis.

„Paldies visiem tūkstoš divi simti septiņdesmit diviem konkursa dalībniekiem, kuri pieņēma izaicinājumu un bija pietiekami drosmīgi, lai startētu vienā no sarežģītākajiem konkursiem Latvijā! Esmu pārliecināts, ka ieguvēji ir ne tikai finālisti, kuriem ir iespēja cīnīties par galveno balvu, bet visi dalībnieki, kuri veltīja laiku padziļinātai fizikas apgūšanai. Ceru, ka Latvenergo koncerna rīkotais erudīcijas konkurss būs palīdzējis apzināties fizikas zināšanu noderīgumu arī ārpus mācību stundām,” stāsta AS „Latvenergo” galvenais izpilddirektors Āris Žīgurs.

Fināla kārtā skolēniem bija jārisina praktiski uzdevumi par tādiem tematiem kā jaunās tehnoloģijas, energoefektivitāte, projektēšana, mērinstrumenti, datu apstrāde u. c., kur pareizo atbilžu iegūšanai nepieciešamas fizikas zināšanas. „Fizmix Eksperiments” uzdevumi tapuši sadarbībā ar Elektrum Energoefektivitātes centru, izglītības uzņēmumu Lielvārds, Latvijas Universitātes Jauno Fiziķu skolu un Rīgas Tehnisko universitāti.

Par erudīcijas konkursu

Latvenergo koncerns jau 22 gadus organizē fizikas erudīcijas konkursu 8. un 9. klašu skolēniem. Ik gadu tajā piedalās katra piektā Latvijas pamatskola. Konkursa mērķis ir saistošā veidā radīt jauniešos interesi par fiziku, parādīt, kā teorētiskās zināšanas iespējams izmantot praksē, kā arī mudināt jauniešus nākotnē izvēlēties inženiertehniskās profesijas.

Konkursa atbalstītāji

Latvenergo konkursu organizē kopā ar izglītības uzņēmumu Lielvārds, uzņēmumiem Dobeles dzirnavnieks, Kārums, Samsung Electronics Baltics, skolēnu un studentu karti ISIC, Sporta kompleksu 333, unikālu brīvā laika pavadīšanas iespēju veidotāju Quest Lab, kinoteātri Cinamon, boulinga un izklaides centru Fantasy Park un Jauno Rīgas teātri.