Jaunumi

Zemgales reģiona finālā uzvar Viesītes vidusskolas komanda

Latvenergo koncerna erudīcijas konkursa „Fizmix Eksperiments” Zemgales reģiona finālā uzvar Viesītes vidusskolas komanda ENTROPIJA. Lai plūktu uzvaras laurus, skolēniem bija aktīvi jāapgūst fizika uz jāapsteidz pārējās 34 Zemgales reģiona komandas. Jau jūlijā jaunieši kopā ar pārējo Latvijas reģionu labākajām komandām varēs izbaudīt godam nopelnīto uzvaru īpaši organizētā vasaras nometnē.

Fināla kārtā komanda ENTROPIJA uzskatāmi demonstrēja savas zināšanas un prasmes, iegūstot 92 punktus. Savukārt otrās vietas ieguvējus – komandu ANIHILĀCIJA no Aizkraukles novada vidusskolas no uzvaras šķīra tikai 2 punkti – komanda kopā nopelnīja 90 punktus –, bet trešās vietas ieguvēji – komanda POLĀRZVAIGZNE no Jelgavas Valsts ģimnāzijas – ieguva 81 punktu. Vairāk informācijas par komandām, to dalībniekiem un finālā iegūtajām vietām https://www.fizmix.lv/eksperiments/komandu-tops

„Līdzīgi kā sporta sacensībās, arī fizikas konkursa finālā, visu izšķir ne tikai rūpīga sagatavošanās un pārliecība par spējām, bet arī veiksme. Šogad komandām pašām vajadzēja pieņemt lēmumu, kā nopelnīt punktus, jo dalībniekiem pašiem vajadzēja izvēlēties, kurus uzdevumus risināt un kurus nē, zinot tikai to tematus un pāris atslēgvārdus. Kopumā komandas veiksmīgi tika galā ar uzdevumiem un, neskatoties uz iegūto punktu skaitu, visi dalībnieki, kuri kvalificējušies finālam, ir uzvarētāji,” stāsta konkursa mentors un žūrijas pārstāvis, Latvijas Universitātes Cietvielu fizikas institūta vadošais pētnieks Roberts Eglītis.

„Paldies visiem tūkstoš divi simti septiņdesmit diviem konkursa dalībniekiem, kuri pieņēma izaicinājumu un bija pietiekami drosmīgi, lai startētu vienā no sarežģītākajiem konkursiem Latvijā! Esmu pārliecināts, ka ieguvēji ir ne tikai finālisti, kuriem ir iespēja cīnīties par galveno balvu, bet visi dalībnieki, kuri veltīja laiku padziļinātai fizikas apgūšanai. Ceru, ka Latvenergo koncerna rīkotais erudīcijas konkurss būs palīdzējis apzināties fizikas zināšanu noderīgumu arī ārpus mācību stundām,” stāsta AS „Latvenergo” galvenais izpilddirektors Āris Žīgurs.

Fināla kārtā skolēniem bija jārisina praktiski uzdevumi par tādiem tematiem kā jaunās tehnoloģijas, energoefektivitāte, projektēšana, mērinstrumenti, datu apstrāde u. c., kur pareizo atbilžu iegūšanai nepieciešamas fizikas zināšanas. „Fizmix Eksperiments” uzdevumi tapuši sadarbībā ar Elektrum Energoefektivitātes centru, izglītības uzņēmumu Lielvārds, Latvijas Universitātes Jauno Fiziķu skolu un Rīgas Tehnisko universitāti.

Par erudīcijas konkursu
Latvenergo koncerns jau 22 gadus organizē fizikas erudīcijas konkursu 8. un 9. klašu skolēniem. Ik gadu tajā piedalās katra piektā Latvijas pamatskola. Konkursa mērķis ir saistošā veidā radīt jauniešos interesi par fiziku, parādīt, kā teorētiskās zināšanas iespējams izmantot praksē, kā arī mudināt jauniešus nākotnē izvēlēties inženiertehniskās profesijas.

Konkursa atbalstītāji
Latvenergo konkursu organizē kopā ar izglītības uzņēmumu Lielvārds, uzņēmumiem Dobeles dzirnavnieks, Kārums, Samsung Electronics Baltics, skolēnu un studentu karti ISIC, Sporta kompleksu 333, unikālu brīvā laika pavadīšanas iespēju veidotāju Quest Lab, kinoteātri Cinamon, boulinga un izklaides centru Fantasy Park un Jauno Rīgas teātri.