Elektroenerģijas ražošana Latvijā

Kāpēc elektrība ir kļuvusi dārgāka? Atbilde uz šo pēdējā laikā bieži izskanējušo jautājumu, kā izrādās, ietver pārsteidzoši daudz fizikas. Tā ir reālās pasaules fizika, kas ļauj izprast globālu notikumu ietekmi uz Latvijas enerģētiku un ekonomiku. 


Kopā ar enerģētikas jomas profesionāļiem, AS "Latvenergo" kolēģiem, esam izveidojuši izglītojošu mācību materiālu, kas skolēniem palīdzēs iepazīt elektroenerģijas ražošanas un pārvades pamatprincipus, jo enerģētika – tā ir mūsu kompetence. Savukārt FIZMIX.lv mērķis jau 10 gadu garumā ir veicināt interesi par eksaktajām zinātnēm, tostarp enerģētiku. Tā ir tapis video un uzdevumu komplekts, kas savij ekonomikas un fizikas likumus, skaidrojot elektroenerģijas biržas darbības mehānismus.

 

Iepazīsties arī ar mācību materiālu, kas ietver uzdevumus ar pareizajām atbildēm un skaidrojumiem skolotājam. Aicinām materiālu izmantot fizikas stundām gan pamatskolai, gan vidusskolai. Mācību materiālu PDF formātā vari lejuplādēt FIZMIX skolotāju portālā (mācību materiāli pieejami tikai reģistrētiem lietotājiem).

uz FIZMIX.skolotājiem.lv