FIZMIX un Elektrum rallijs "Čē Čē Čempionātā"

Cececempionats day

Ikgadējais skolēnu festivāls "Čē Čē Čempionāts" šogad norisinājās Bauskā, no 16. līdz 18.maijam, kurā piedalījās 12 000 skolēnu un skolotāju.
Trīs dienu garumā skolēniem bija iespēja apmeklēt FIZMIX eksperimentu darbnīcu un izmēģināt spēkus lielajā čempionāta uzdevumā – Elektrum Elekrorallijā.

Elektrorallija uzdevuma veikšanai svarīgs bija komandas darbs. Trasē atradās neliela mašīna, kuru attālināti vadīja skolēni, atrodoties pie stūres un skrienot pa skrejceliņu. Katra komanda izvēlējās vienu skolēnu, kura pienākums bija mašīnas vadīšana. Pārējiem klases biedriem uz maiņām bija jāskrien pa skrejceliņu – katra skolēna skrējiena ātrums, auto kustināja uz priekšu jeb deva tam enerģiju.

Šogad FIZMIX eksperimentu teltī jebkuram interesentam visas dienas garumā bija iespēja piedalīties konkursā – "Saplēs glāzi ar balsi". Paņemot glāzi, tai bija jāatrod pareizais skaņas augstums jeb frekvence, ar kuras palīdzību bija iespējams glāzi saplēst. Glāzē atradās papīra salmiņš, kurš no ilgstošām skaņas svārstībām sāka kustēties pa glāzi – tas liecināja par to, ka ir atrasts pareizais skaņas augstums. Kad īstais tonis atrasts, jāpalielina skaļums un jācer, ka glāze plīsīs.

FIZMIX konkursa galvenā balva bija ar pulti vadāmā mašīna – ''Arrma: SENTON 4X2 BOOST MEGA 550 RTR'', kuras ātrums var sasniegt pat 50 km/h. Lai mašīnu laimētu, bija jāizpilda konkursa uzdevums – jāsaplēš glāze. Visu trīs dienu garumā vairāki tūkstoši skolēnu mēģināja, tomēr izdevās tikai 3 skolēniem.

Paldies skolēniem par dalību un enerģiski kopā pavadītām 3 dienām!