Latvijas Fizikas diena: pasākums interesantai un izglītojošai piektdienas pēcpusdienai

29. aprīlī plkst. 14.00 skolēnu erudīcijas konkursa “FIZMIX Eksperiments” fināla ietvaros norisināsies Latvijas Fizikas diena – bezmaksas tiešsaistes pasākums ar daudzveidīgu, izglītojošu programmu. Skolēni, pedagogi un fizikas entuziasti aicināti pieslēgties pasākuma tiešraidei FIZMIX Facebook lapā, lai gūtu jaunas zināšanas par nākotnes enerģiju un baudītu fizikas eksperimentus.


Pasākumā varēs uzzināt par nākotnes enerģiju, redzēt pārsteidzošus eksperimentus, bet skatītāji varēs pārbaudīt savas zināšanas tiešsaistes viktorīnā. Lai piedalītos tajā, nepieciešams vien viedtālrunis. Tiešraides laikā būs iespējams sekot līdzi konkursantu veikumam, atbalstot finālā iekļuvušos novadniekus, draugus un paziņas. Par uzvaru konkursā “FIZMIX Eksperiments” šogad sacentīsies skolēni no Rīgas 84. vidusskolas, Siguldas Valsts ģimnāzijas, Skrundas vidusskolas, Jelgavas 5. vidusskolas, Valkas Jāņa Cimzes ģimnāzijas un Daugavpils Valsts ģimnāzijas. Latvijas Fizikas dienas izskaņā tiks noskaidroti un apbalvoti konkursa “FIZMIX Eksperiments” uzvarētāji, kā arī “FIZMIX Skolotājs 2022” titula ieguvējs.


“Šogad Latvijas Fizikas diena rosinās skatītājus domāt par nākotnes enerģiju un energoefektivitāti. Aicinām ikvienu pieslēgties pasākuma tiešraidei un pilnveidot savas zināšanas gan par fiziku, gan dabai draudzīgu enerģijas ieguvi, kā arī efektīviem ikdienas paradumiem. Īpaši noderīgs šis pasākums būs pamatskolas skolēniem, kuri jau apgūst fiziku, un jau nākamajos gados paši varētu kļūt par konkursa dalībniekiem,” stāsta “FIZMIX Eksperimenta” projekta vadītāja Danute Kindzule.


Pasākuma programmā:

14.00. Atklāšana, pārsteidzoši eksperimenti ar fizikas skolotāju Valdi Zuteru

14.30. Ieskats "FIZMIX Eksperimenta" finālā

14.45. MĪTS vai PATIESĪBA par nākotnes enerģiju? Noskaidrosim kopā ar profesoru Pēteri Apsi-Apsīti un Rīgas Tehniskās universitātes studentiem

15.00. Interaktīva viktorīna skatītājiem

15.15. Erudīcijas konkursa "FIZMIX Eksperiments" apbalvošanas ceremonija


Aicinām skolēnus un skolotājus līdzdarboties un pasākuma tiešraides laikā kopīgi veikt skolotāja Valda Zutera sagatavoto eksperimentu - kā dažādos veidos var iekustināt un pārvietot ķermeņus, izmantojot elektromagnētu.

Eksperimenta veikšanai lūgums sagatavot šādus priekšmetus:

- spoles ar dažādu vijumu skaitu;
- strāvas avotu;
- vadus, lai spoles pieslēgtu strāvas avotam;
- elektrisko slēdzi;
- stieņveida ķermeņus no dažādiem materiāliem (dzelzs, alumīnijs un vēl kāds materiāls pēc izvēles), kurus var ievietot spolē;
- dinamometru;
- mērlenti.


Pasākuma tiešraide būs vērojama šeit.