Iepazīsti elektroierīču jaudu!

Fizmix elektrum fb lv

Latvijas skolēnu erudīcijas konkurss “FIZMIX Eksperiments” un ELEKTRUM LV izaicina skolēnus! Iepazīstiet elektroierīces un to jaudas, domājiet par energoefektivitāti un laimējiet balvas!

Kas jādara, lai piedalītos konkursā?

  • Pieaiciniet 4 draugus, kur ir tikpat azartiski kā jūs (skolēnu erudīcijas konkursa “FIZMIX Eksperiments” laimīgais skaitlis ir 5, jo tieši tik cilvēki veido vienu konkursa komandu!)
  • Atrodiet dažādas ikdienā izmantojamas elektroierīces
  • Iepazīstieties ar elektroierīču tehnisko informāciju, sarindojiet tās secīgi pēc jaudas un izveidojiet elektroierīču ķēdi. Kura būs mazjaudīgākā ierīce? Un kura – jaudīgākā?
  • Parādiet to mums!

Līdz 5.maijam uz e-pastu info@fizmix.lv atsūtiet foto, kurā redzama jūsu elektroierīču ķēde, un norādiet savu vārdu, uzvārdu, skolu un klasi.

Skatieties, kā mums sanāca! No galda lampas līdz elektroauto!  Bet ņemiet vērā, ka elektroierīču ķēdes var atšķirties! Cik garu ķēdi varat izveidot? Vai varat atrast elektroierīces ar vislielāko jaudu atšķirību? Parādiet mums!

Image

KAS BALVĀS?

Trīs uzvarētāji saņems FIZMIX reprezentācijas priekšmetu komplektus 5 personām. Viens uzvarētājs, kas būs atsūtījis foto ar interesantāko elektroierīču ķēdi, saņems gardumu grozu!

Ko ir vērts zināt par elektroierīču jaudu?

Jauda raksturo ierīces spēju pastrādāt noteiktu darbu noteiktā laikā. Jo lielāka ierīces jauda, jo vairāk darba tā pastrādās – piemēram, spuldze degs spožāk un tējkanna uzsils ātrāk. Tomēr lielāka jauda nozīmē arī lielāku elektroenerģijas patēriņu, tāpēc ir vērtīgi iepazīt arī elektroīrīču efektivitātes marķējumu.

PIEDALIES KONKURSĀ

Līdz 5. maijam sūtot foto ar savu elektroierīču ķēdi uz e-pastu info@fizmix.lv un norādot savu vārdu, uzvārdu, skolu un klasi.

Plašāki konkursa noteikumi šeit: www.fizmix.lv/konkurss-lv-n

 

Liels paldies visiem dalībniekiem par elektrisko ierīču jaudas izzināšanu!

 

Balvu par atraktīvāko elektrisko ierīču jaudas ķēdi saņem:

  • Daugavpils Draudzīgā aicinājuma vidusskolas 9.a klases komanda, Arturs Kolosovskis, Glebs Tuktarovs, Aleksejs Bartusevičs, Roberts Erts, Aleksejs Zverevs.

 

FIZMIX reprezentācijas priekšmetu komplektu 5 personām saņem:

  • 8.d klases komanda, Veronika Ivanova, Valerija Maļuhina, Polina Koroļova, Elizaveta Pavlova, Adriana Rumjanceva.

 

Sazināsimies ar dalībniekiem, lai vienotos par balvas saņemšanu.