FIZMIX rada interesi par fiziku arī ZZ čempionātā

FIZMIX jau otro gadu pēc kārtas iesaistās ZZ čempionāta rīkošanā, kas pēc dalībnieku skaita ir lielākais skolēniem radītais pasākums Latvijā.
ZZ čempionāts notiek jau 13. gadu pēc kārtas un tā galvenais mērķis ļaut katram skolēnam atrast un attīstīt savas stiprās puses un kopīgi veidot saliedētu klases komandu. 1000 klašu komandas piedalījās neklātienes pusfinālā, kurā vienu no uzdevumiem piedāvāja arī FIZMIX. 
Komandām bija jāatkārto kāds no FIZMIX mājas lapā atrodamajiem eksperimentiem un jāuzfilmē neliels video, kas atspoguļo darba procesu un skaidro fizikālos procesus eksperimentā. Uzdevumu izpildīja 750 komandas un līdzīgi kā pagājušajā gadā, tas bija viens no komandu iemīļotākajiem uzdevumiem.
Šī gada spilgtāko eksperimentu apkopojums vēl tikai taps, taču video var redzēt, kā skolēniem veic ar 2018. gada ZZ čempionāta FIZMIX uzdevumu. 

ZZ čempionāta fināls notika 3 dienas, kur katra klašu grupa dienas laikā noskaidroja spēcīgāko komandu. Visas dienas garumā skolēniem bija iespēja apmeklēt FIZMIX telti, kur nepārtraukti bija vērojami dažādi elektriski eksperimenti un pašiem skolēniem izpildīt āķīgus uzdevumus. FIZMIX aktivitāte radīja lielu interesi, un šķiet, ka lielākā daļa no 5000 skolēniem, kas katru dienu bija ieradušies uz ZZ čempionāta finālu, apmeklēja FIZMIX aktivitāti un iepazina nedaudz tuvāk fiziku caur aizraujošiem eksperimentiem. Apskati FIZMIX darbnīcu ZZ čempionātā ŠEIT.