Īsziņas rakstīšanas ātrums

Situācijas apraksts

Ātrums mums visbiežāk saistās ar ķermeņu kustību. Bet ar ātrumu var raksturot visdažādākos procesus, piemēram, datu pārraidi, jaunumu izplatīšanos, lasīšanu un rakstīšanu. Jau vairākus gadus notiek īsziņu rakstīšanas čempionāts, kurā nosaka ātrākos īsziņu rakstītājus Latvijā. Visnotaļ jāatzīst, ka īsziņu rakstīšanas ātrumu ietekmē treniņš, bet vai tas ir vienīgais faktors, kas ietekmē īsziņu rakstīšanas ātrumu?

Pētāmais jautājums

Kas ietekmē īsziņu rakstīšanas ātrumu?

Darba gaita/ uzdevums

Izvirzi savu hipotēzi par to kas ietekmē īsziņu rakstīšanas ātrumu, un pārbaudi to!

Lai noskaidrotu īsziņas rakstīšanas ātrumu ietekmējošo faktoru, izvēlies to un veic mērījumus vairākkārt vairākas dienas, lai rezultāts būtu iespējami patiess. Vēlams eksperimenta laikā lūgt cita cilvēka palīdzību, lai rakstāmais teksts nebūtu iepriekš zināms. Iegūto rakstīšanas ātrumu izsaki ar vienā minūtē uzrakstīto zīmju skaitu!

Eksperimenta piemērs

„Cilvēks no rīta, kad viņš ir nesen piecēlies, ir miegaināks un lēnīgāks nekā dienā. Tādēļ no rīta cilvēks īsziņu rakstītu lēnāk nekā dienas vidū. Lai to pārbaudītu, es mērīšu savu īsziņu rakstīšanas ātrumu no paša rīta un pēcpusdienā noteiktā laikā 5 reizes. Apkopošu rītu un pēcpusdienu mērījumus un salīdzināšu rezultātus –vai patiešām mana hipotēze apstiprinās?”

Dari pats!

Izveido Word dokumentu, kurā apraksti izvēlēto hipotēzi, mērījumu gaitu, darbā iegūtos rezultātus un secinājumus!

Izveidoto rakstu nosauc smsatrums_vards.uzvards un nosūti uz info@fizmix.lv

Noskaties video:

Pārbaudi savas zināšanas un aizpildi testu par ātrumu un paātrinājumu ŠEIT