”FIZMIX Eksperiments” ir AS “Latvenergo”  erudīcijas konkurss 8. un 9. klašu skolēniem
 

AS “Latvenergo” skolēnu erudīcijas konkursu ”FIZMIX Eksperiments” rīko jau 29. reizi. Konkursa galvenais mērķis ir veicināt interesi par eksaktajām zinātnēm, izglītot skolēnus par drošu un efektīvu elektroenerģijas lietošanu sadzīvē, saistošā veidā parādīt, kā teorētiskās zināšanas izmantot praksē, kā arī ieinteresēt nākotnē izvēlēties inženiertehniskās profesijas.

Konkursa laikā jaunieši padziļināti apgūst fiziku, meklējot teorijas praktisko pielietojumu. Dalībnieki risina dažādus uzdevumus, ko sagatavojuši eksperti, kā arī sabiedrībā zināmi un talantīgi cilvēki, fizikas entuziasti. Pēc vairāku mēnešu aktīvas dalības "FIZMIX Eksperimentā" un fizikas apgūšanas, konkursa noslēgumā jauniešiem jāspēj atrisināt praktiskus, sarežģītus un āķīgus uzdevumus par dažādām fizikas tēmām. 

Sacensība risinās visas Latvijas mērogā – konkursā sacenšas komandas no Rīgas, Kurzemes, Vidzemes, Zemgales, Latgales reģiona, kā arī Rīgas pilsētas. Konkursa atlases kārta notiek neklātienē, kur FIZMIX.lv portālā skolēni risina ekspertu un iedvesmotāju sagatavotus dažādas grūtības pakāpes uzdevumus. Pēc atlases kārtas norisinās pusfināls, kurā piedalās 10 erudītākās komandas no katra Latvijas reģiona un Rīgas pilsētas, kopā pulcējot 60 komandas. Finālā iekļūst un par vērtīgām balvām cīnās katra reģiona un Rīgas pilsētas zinošākās komandas.

Arī līdzjutēji aktīvi līdzdarbojas visa konkursa garumā ne tikai atbalstot savas favorītkomandas, bet arī piedaloties konkursos un meklējot atbildes uz atjautīgiem fizikas jautājumiem FIZMIX sociālajos tīklos. Konkursa pusfināla un fināla ietvaros tiek rīkots aizraujošs un daudzveidīgs fizikas izzināšanas pasākums – Fizikas festivals, un par daļu no tā var kļūt ikviens, jo pasākums ir publisks un pieejams bez maksas. Fizikas festivālā var vērot erudīcijas konkursa pusfinālistus un finālistus darbībā, pārsteigt sevi ar fizikas eksperimentiem un radošām darbnīcām, baudīt koncertu un vēl daudz ko citu.

Konkursa pastāvēšanas laikā ”FIZMIX Eksperiments” bijis pazīstams kā  "Eksperiments", "eXperiments", "Vatiņš", "Voltiņš" un "Kam gaišāka galva?". Laikam ritot, mainījies konkursa nosaukums, bet nemainīga palikusi dalībnieku erudīcija, cīņasspars, azarts un vēlme iegūt jaunas zināšanas.

ZINĀT IR STILĪGI!