Jaunumi

Noskaidroti konkursa "FIZMIX Eksperiments" 27. sezonas uzvarētāji

AS "Latvenergo" organizētā skolēnu erudīcijas konkursa "FIZMIX Eksperiments" fināla kārta ir noslēgusies. Jaunieši 29. aprīlī veica gan teorētiskus, gan eksperimentālus uzdevumus par nākotnes enerģiju, sacenšoties par fizikā erudītākās komandas titulu un vērtīgām balvām. Par uzvaru cīnījās 7 komandas no visiem Latvijas reģioniem: Vidzemes, Latgales, Kurzemes, Zemgales, Rīgas reģiona un Rīgas. 

FIZMIX Eksperiments

1.   vietu ieguva komanda "Optrons UV", Valkas Jāņa Cimzes ģimnāzija (22 punkti);

Komandas dalībnieki – Laura Zalužinska, Katrīna Siliņa, Kristiāna Zemeša, Marija Elīze Ragže. Linards Matejs Dauga un skolotājs Valdis Jerums.

2.   vietu ieguva komanda "Zobrati", Jelgavas 5. vidusskola (21 punkts);

Komandas dalībnieki – Eva Šalajeva, Sergejs Deikuns, Ņikita Dilba, Georgijs Parigin, Jegors Dorofejevs un skolotājs Sergejs Ovčiņņikovs.

3.   vietu ieguva komanda "Putns", Rīgas 84. vidusskola (19 punkti);

Komandas dalībnieki – Krišjānis Neimanis, Mārtiņš Oleksāns, Juris Razalinsks, Rafaels Šūpulnieks, Raimonds Gabrāns un skolotājs Krišjānis Kalme.

 

Labus rezultātus un erudīciju fizikā pierādīja arī 4. - 7. vietas ieguvušās komandas:

4.     vietu ieguva komanda "Kilovati", Daugavpils Valsts ģimnāzija (18 punkti);

Komandas dalībnieki – Ritvars Nikolajevs, Rimants Vilcāns, Rainers Timšāns, Guna Soma, Linda Širvinska un skolotāja Marina Pilace.

5.   vietu ieguva komanda "MOm", Jelgavas 5. vidusskola (17 punkti);

Komandas dalībnieki – Marija Petrova, Sofija Bobriševa-Gončaruka, Ariels Mitjurņikovs, Ričards Konopeckis, Andrejs Deikuns un skolotāja Natalija Stockaja.

6.  un 7. vietu dala  komanda "Gaismas nesēji", Siguldas Valsts ģimnāzija (16 punkti);

Komandas dalībnieki – Elīza Kļaviņa, Elizabete Kārkliņa, Emīlija Krutkēviča, Agate Tamoviča, Justs Tomsons un skolotājs Jānis Bukins.

Komanda "Andromeda", Skrundas vidusskola (16 punkti);

Komandas dalībnieki – Adrians Bolšteins, Kārlis Kristiāns Danenbergs, Tīna Eglīte, Jānis Dzenis, Emma Sophie Hoeppner un skolotāja Inese Pickaine.

Turpinot pagājušajā gadā iesākto tradīciju, arī šogad tika pasniegta balva “FIZMIX Skolotājs 2022”, lai pateiktos par skolotāju ieguldījumu skolēnu motivēšanā uzlabot fizikas zināšanas. Šogad konkursam pieteicās 93 skolotāji, kuri pildīja īpašus uzdevumus un pelnīja punktus tāpat kā skolēni. Titulu “FIZMIX Skolotājs 2022” ieguva Jānis Bukins no Siguldas Valsts ģimnāzijas, kurš bija viens no šīs balvas ieguvējiem arī pērn. Cīņa bija spraiga, jo vien divi punkti šķīra Jāni Bukinu no dalītās 2. un 3. vietas ieguvējiem – Ligitas Neimanes no Cēsu Valsts ģimnāzijas un Valda Jeruma no Valkas Jāņa Cimzes ģimnāzijas. Uz Valku šogad ceļos divi tituli – gan teju, teju iegūtais “FIZMIX Skolotājs 2022”, gan konkursa uzvarētāju tituls.

Par erudīcijas konkursu ''FIZMIX Eksperiments''

Konkursu rīko AS "Latvenergo" sadarbībā ar Valsts izglītības satura centru, ''TVNET", "Cido Grupa", ''Muesli Graci'', "Ādažu kraukšķi", "DPD", "Skrīveru saldumi", ''Elektrum Energoefektivitātes centrs'', ''Ilustrētā Junioriem'', "Adventures Zone'', ''Čili Pizza'', ''Roadgames'', ''SEIK'', "Lielvārds", "LMT", Vides risinājumu institūtu un "Aerodium". 

AS "Latvenergo" rīkotais erudīcijas konkurss norisinās 27. reizi, pulcējot komandas no Latvijas skolām, kurās mācās 8. un 9. klašu skolēni. "FIZMIX Eksperiments" konkursa mērķis ir izglītot skolēnus par drošu un efektīvu elektroenerģijas lietošanu ikdienā, veicināt jauniešos interesi par eksaktajām zinātnēm, saistošā veidā parādīt, kā teorētiskās zināšanas izmantot praksē, kā arī veicināt jauniešos profesionālu interesi, padziļināti apgūstot fiziku. Ar konkursa "FIZMIX Eksperiments" palīdzību gan skolotāji, gan skolēni var pārliecināties, ka fizika nav tikai sarežģīta teorija, bet tā eksistē mums visapkārt un var būt aizraujoša. Vairāk par konkursa norisi var lasīt www.fizmix.lv/eksperiments .