Jaunumi

Noskaidroti konkursa "FIZMIX Eksperiments" 27. sezonas uzvarētāji

AS "Latvenergo" organizētā skolēnu erudīcijas konkursa "FIZMIX Eksperiments" fināla kārta ir noslēgusies. Jaunieši 29. aprīlī veica gan teorētiskus, gan eksperimentālus uzdevumus par nākotnes enerģiju, sacenšoties par fizikā erudītākās komandas titulu un vērtīgām balvām. Par uzvaru cīnījās 7 komandas no visiem Latvijas reģioniem: Vidzemes, Latgales, Kurzemes, Zemgales, Rīgas reģiona un Rīgas.

Pieci iemesli, kādēļ ir svarīgi mācīties un saprast fiziku

Trīs no četriem jauniešiem uzskata, ka fizika ir sarežģīts mācību priekšmets, taču tikpat daudz jauniešu (76 %) piekrīt, ka fiziķi labi pelna.* Tomēr bez plašām karjeras iespējām un konkurētspējīga atalgojuma pastāv vairāki vērtīgi iemesli, kādēļ fizikas zināšanas ir svarīgas ikvienam.

Noskaidroti skolēnu erudīcijas konkursa "FIZMIX Eksperiments" finālisti

Vairākus mēnešus skolēnu erudīcijas konkursa “FIZMIX Eksperiments” dalībnieki no visas Latvijas pierādīja savu erudīciju fizikā, un ir zināms, kuras komandas iekļuvušas konkursa finālā. 29. aprīlī katra reģiona spēcīgākās komandas Latvijas Fizikas dienas ietvaros sacentīsies par fizikā zinošāko jauniešu titulu. 

Latvijas Fizikas diena 2022

Aicinām skolotājus un skolēnus pieslēgties pasākuma tiešraidei!

Aptauja: Latvijas jaunieši taupīgi lieto ūdeni, bet aizmirst izslēgt datorus

Lielākā daļa Latvijas jauniešu ir zinoši par elektroenerģijas efektīvu lietošanu, liecina AS "Latvenergo" erudīcijas konkursa "FIZMIX Eksperiments" ietvaros veiktā aptauja*. Lai gan vairāk nekā puse (51 %) jauniešu efektīvu resursu izmantošanu ikdienā uzskata par sarežģītu, četri no pieciem tomēr cenšas elektroenerģiju patērēt maksimāli efektīvi.