Jaunumi

Šogad konkursā "FIZMIX Eksperiments" piedalās teju tūkstotis Latvijas skolēnu

AS "Latvenergo" rīkotajam 8. un 9. klašu erudīcijas konkursam "FIZMIX Eksperiments" šogad pieteikušās 192 komandas, pulcējot 960 skolēnus no visas Latvijas. Šogad spraigākā cīņa par iekļūšanu pusfinālā norisinās starp Latgales un Rīgas pilsētas skolām. Jaunieši līdz 21. martam atlases kārtās pelna punktus iekļūšanai pusfinālā, risinot uzdevumus par nākotnes enerģiju.

Desmit profesijas, kurās noderēs fizikas zināšanas

Fizika ir sarežģīts mācību priekšmets – tā pērn veiktajā aptaujā norādīja vairāk nekā 80% jauniešu*, taču tas neattur jauniešus apgūt fiziku. Skolēni apzinās, ka fizikas zināšanas var noderēt nākotnē - gan ikdienā, gan karjeras attīstībā, jo daudzu profesiju pārstāvjiem jāzina fizikas pamatlikumi. Erudīcijas konkursa “FIZMIX Eksperiments” ekspertu komanda piedāvā noskaidrot, kādās profesijās fizikas zināšanas ir īpaši nozīmīgas.

Aicinām skolotājus uz virtuālo tikšanos “FIZMIX Eksperiments nākotnes enerģijai!”

Gatavojoties šī gada FIZMIX Eksperimentam, 7. februārī plkst. 16.00 tiek rīkota virtuāla tikšanās skolotājiem “FIZMIX Eksperiments nākotnes enerģijai!”. Aicinām skolotājus piedalīties un ikvienu interesentu - vērot pasākumu tiešraidē.

Atklāta pieteikšanās fizikas erudīcijas konkursa "FIZMIX Eksperiments" jaunajai sezonai

Līdz 14. februārim 8. un 9. klašu skolēni un skolotāji aicināti pieteikt komandas AS "Latvenergo" rīkotajam fizikas erudīcijas konkursam "FIZMIX Eksperiments". Konkursa galvenais temats šogad ir nākotnes enerģija. Par to aicinās domāt eksperti un Latvijas uzņēmēji, kuru panākumus ir veidojušas zināšanas par fiziku un atjaunīgo enerģiju. Savukārt skolotāji aicināti sacensties par "FIZMIX Skolotājs 2022" titulu.

Noskaidroti konkursa "FIZMIX Eksperiments" 26. sezonas uzvarētāji

AS "Latvenergo" organizētā skolēnu erudīcijas konkursa "FIZMIX Eksperiments" fināla kārta ir noslēgusies. 22. aprīlī par erudītākās komandas titulu un vērtīgām balvām cīnījās 7 komandas no visiem Latvijas reģioniem: Vidzemes, Latgales, Kurzemes, Zemgales, Rīgas reģiona un Rīgas. Komandām fināla kārtā bija jāveic gan teorētiski, gan eksperimentāli uzdevumi par zaļo fiziku. Izvērtējot uzdevumos iesniegtās atbildes, tika noskaidroti konkursa 26. sezonas uzvarētāji.