Jaunumi

Aptauja: puse no Latvijas jauniešiem atbalsta pilnīgu atteikšanos no auto ar iekšdedzes dzinējiem

Iegādājoties personīgo automašīnu, 65 % Latvijas jauniešu dotu priekšroku tieši elektroauto, un puse – atbalsta pilnīgu atteikšanos no auto ar iekšdedzes dzinēju, secināts AS "Latvenergo" erudīcijas konkursa "FIZMIX Eksperiments" ietvaros veiktajā aptaujā*. Tomēr pētījums iezīmēja arī to, ka jauniešu zināšanās par elektroauto vēl arvien populāri ir dažādi mīti, kā arī pietrūkst izpratnes par to, kas ir elektromobilitāte. 

Noskaidroti "FIZMIX Eksperimenta" pusfinālisti

Vairākus mēnešus jaunieši no 145 Latvijas skolām pārbaudīja savas zināšanas skolēnu erudīcijas konkursā “FIZMIX Eksperiments”, un ir zināms, kuras komandas iekļuvušas pusfinālā. Konkurss noslēgsies 15. aprīlī Rīgā, “Hanzas peronā”, kur visas dienas garumā norisināsies Latvijas Fizikas festivāls. Tā ietvaros paredzēta plaša un daudzveidīga programma, kā arī konkursa noslēguma kārtu norise un uzvarētāju noskaidrošana.

Rīgā norisināsies vērienīgais Latvijas Fizikas festivāls

15. aprīlī Rīgā, “Hanzas peronā”, visas dienas garumā norisināsies Latvijas Fizikas festivāls. Pasākumam būs plaša bezmaksas programma - apmeklētāji varēs izglītoties dažādiem vecumiem piemērotās izziņas pieturās un piedalīties eksperimentos, pārbaudīt savas zināšanas un iegūt balvas konkursos, izbaudīt grupas “Carnival Youth” koncertu, kā arī sekot līdzi AS “Latvenergo” organizētā skolēnu erudīcijas konkursa “FIZMIX Eksperiments” pusfinālistu un finālistu gaitām. Festivāla un konkursa rīkotāju mērķis ir pievērst uzmanību eksakto priekšmetu izglītībai Latvijā.

Auto nozare pēc 2035. gada. Cik reāla ir Latvijas pāreja uz elektroauto?

Eiropas Savienība aktīvi turpina virzīt lēmumu, lai no 2035. gada vairs nebūtu iespējams iegādāties jaunus automobiļus ar iekšdedzes dzinējiem, un patlaban arī Latvijā arvien aktīvāk tiek domāts par pāreju uz elektromobiļiem. Lai gan ar elektroauto jau šobrīd var apbraukt visu Latviju, tomēr to īpašnieku īpatsvars ir lielākajās pilsētās, īpaši Rīgā, un tai tuvākajos novados (Mārupes, Ropažu, Ķekavas u.c.) . Skolēnu erudīcijas konkursa “FIZMIX Eksperiments” elektromobilitātes eksperts skaidro, cik iespējama tuvākās desmitgades laikā ir Latvijas pāreja uz visaptverošu elektroauto lietošanu.

Elektroierīces gaidīšanas režīmā ievērojami paaugstina elektrības rēķinus: patiesība vai mīts?

Viens no bieži popularizētiem elektrības taupīšanas ieteikumiem ir neatstāt elektroierīces iespraustas kontaktligzdā, ja tās netiek lietotas, kā arī uzmanīties no gaidīšanas režīmiem, jo arī to laikā tiek patērēta elektrība. Taču, piemēram, jauno viedtālruņu ražotāji norāda, ka kontaktligzdās atstāti, taču nelietoti telefonu lādētāji elektrības rēķinu nepaaugstinās. Kam taisnība? Skolēnu erudīcijas konkursa “FIZMIX Eksperiments” eksperti meklē atbildi uz vienu no biežāk dzirdētajiem elektrības taupības ieteikumiem – atstāt nedrīkst, atvienot!