Jaunumi

Pētījums: Jauniešiem fizikas mācību procesā visvairāk pietrūkst praktisko nodarbību

Puse 8.-12. klašu skolēnu atzīst, ka attālinātajā fizikas mācību procesā īpaši trūkst eksperimentu un laboratorijas darbu, liecina portāla AS "Latvenergo" projekta FIZMIX.LV pētījuma* dati. Trešdaļa jauniešu uzskata, ka attālinātās mācīšanās formāts pasliktinājis fizikas apguvi. Turklāt identificēti arī būtiskākie trūkumi – jaunieši vēlas mācību stundas, kurās būtu iespēja komunicēt ar skolotāju un klasesbiedriem, kā arī klātienē saņemt skolotāja palīdzību un atbalstu. Analizējot fizikas skolotāju sniegumu neklātienes mācību norisē, 70 % skolēnu piešķīruši pozitīvu vērtējumu.

Šogad konkursā "FIZMIX Eksperiments" piedalās 655 skolēni no visas Latvijas

Arī Covid-19 laikā notiekošajā attālinātajā mācību procesā AS "Latvenergo" rīkotajam erudīcijas konkursam “FIZMIX Eksperiments” pieteikusies 131 komanda. Šogad konkursā par uzvaru sacenšas 655 8. un 9. klašu skolēni no 97 Latvijas skolām. Visaktīvāk pieteikušās Latgales un Rīgas komandas. No 1. līdz 29. martam skolēniem atlases neklātienes kārtā būs jāveic uzdevumi par zaļās fizikas tematiku un jākrāj punkti, lai iekļūtu konkursa pusfinālā un vēlāk arī finālā.

Piektdien noslēdzas pieteikšanās konkursam "FIZMIX Eksperiments"

Līdz 26. februārim 8. un 9. klašu skolēniem un skolotājiem ir iespēja pieteikties AS "Latvenergo" rīkotajam gada vērienīgākajam notikumam fizikā – erudīcijas konkursam "FIZMIX Eksperiments". Piedaloties konkursā, skolēniem būs iespēja veikt gan teorētiskus, gan praktiskus uzdevumus par zaļo fiziku, kā arī sacensties par vērtīgām balvām.

Atklāta pieteikšanās fizikas erudīcijas konkursam "FIZMIX Eksperiments"

Līdz 26. februārim 8. un 9. klašu skolēni un skolotāji aicināti pieteikt komandas AS "Latvenergo" organizētajam erudīcijas konkursam "FIZMIX Eksperiments". Šogad konkursa vadošais temats ir "zaļā fizika", tādēļ jaunieši konkursa norises gaitā tiks rosināti interesēties par to, kā fizikas zināšanas noder atjaunīgo resursu iegūšanā un efektīvā izmantošanā. Piemērojoties šī brīža apstākļiem, visi konkursa posmi norisināsies attālinātas tiešsaistes formā.

Noskaidroti konkursa “FIZMIX Eksperiments” 25. sezonas uzvarētāji

20. maijā norisinājās konkursa "FIZMIX Eksperiments" vēl iepriekš nebijis neklātienes fināls, kura laikā komandu dalībniekiem attālināti bija jāveic eksperimentāli uzdevumi. Ir apkopoti iesūtītie rezultāti un noskaidrotas erudītākās komandas no visiem Latvijas reģioniem.