Jaunumi

Desmit profesijas, kurās noderēs fizikas zināšanas

Fizika ir sarežģīts mācību priekšmets – tā pērn veiktajā aptaujā norādīja vairāk nekā 80% jauniešu*, taču tas neattur jauniešus apgūt fiziku. Skolēni apzinās, ka fizikas zināšanas var noderēt nākotnē - gan ikdienā, gan karjeras attīstībā, jo daudzu profesiju pārstāvjiem jāzina fizikas pamatlikumi. Erudīcijas konkursa “FIZMIX Eksperiments” ekspertu komanda piedāvā noskaidrot, kādās profesijās fizikas zināšanas ir īpaši nozīmīgas.

Aicinām skolotājus uz virtuālo tikšanos “FIZMIX Eksperiments nākotnes enerģijai!”

Gatavojoties šī gada FIZMIX Eksperimentam, 7. februārī plkst. 16.00 tiek rīkota virtuāla tikšanās skolotājiem “FIZMIX Eksperiments nākotnes enerģijai!”. Aicinām skolotājus piedalīties un ikvienu interesentu - vērot pasākumu tiešraidē.

Atklāta pieteikšanās fizikas erudīcijas konkursa "FIZMIX Eksperiments" jaunajai sezonai

Līdz 14. februārim 8. un 9. klašu skolēni un skolotāji aicināti pieteikt komandas AS "Latvenergo" rīkotajam fizikas erudīcijas konkursam "FIZMIX Eksperiments". Konkursa galvenais temats šogad ir nākotnes enerģija. Par to aicinās domāt eksperti un Latvijas uzņēmēji, kuru panākumus ir veidojušas zināšanas par fiziku un atjaunīgo enerģiju. Savukārt skolotāji aicināti sacensties par "FIZMIX Skolotājs 2022" titulu.

Noskaidroti konkursa "FIZMIX Eksperiments" 26. sezonas uzvarētāji

AS "Latvenergo" organizētā skolēnu erudīcijas konkursa "FIZMIX Eksperiments" fināla kārta ir noslēgusies. 22. aprīlī par erudītākās komandas titulu un vērtīgām balvām cīnījās 7 komandas no visiem Latvijas reģioniem: Vidzemes, Latgales, Kurzemes, Zemgales, Rīgas reģiona un Rīgas. Komandām fināla kārtā bija jāveic gan teorētiski, gan eksperimentāli uzdevumi par zaļo fiziku. Izvērtējot uzdevumos iesniegtās atbildes, tika noskaidroti konkursa 26. sezonas uzvarētāji.

Latvijas Fizikas diena 22. aprīlī: 3 iemesli, kādēļ piedalīties

AS "Latvenergo" rīkotā skolēnu erudīcijas konkursa "FIZMIX Eksperiments" fināla ietvaros 22. aprīlī tiek rīkots aizraujošs un daudzveidīgs fizikas izzināšanas pasākums – Latvijas Fizikas diena, kas norisināsies tiešsaistē un būs pieejama visiem bez maksas. Skolēni, pedagogi un fizikas entuziasti plkst. 14.00 tiek aicināti pieslēgties pasākuma tiešraidei portālā TVNET vai FIZMIX Facebook profilā, lai ne tikai interesanti pavadītu laiku, bet arī iegūtu jaunas zināšanas un balvas. Lūk, trīs iemesli, kādēļ piedalīties Latvijas Fizikas dienā.