Jaunumi

Energoefektivitātes eksperts: saules enerģija ir šodienas enerģija

Anriju Tukuli jau kopš bērnības interesējusi zinātne. Vēl pirms skolas gaitām viņš lasījis enciklopēdijas un mēģinājis izprast dažādus izgudrojumus, un, dzīvojot laukos, pastiprināta interese bijusi arī par tehniskām lietām. Lai arī bērnībā bija vēlme kļūt par traktortehnikas vadītāju, šodien viņš ir Elektrum Energoefektivitātes centra eksperts un skolēnu erudīcijas konkursa “FIZMIX Eksperiments” iedvesmotājs. Anrijs izglīto sabiedrību par enerģijas efektīvu izmantošanu un iedvesmo jauniešus rast jaunus risinājumus enerģētikas nozarē.

Energoefektivitātes eksperts: vienkāršu ieradumu maiņa var ievērojami ietaupīt elektrību

Elektroenerģijas taupīšana mūsdienās nav nedz sarežģīts, nedz laikietilpīgs process. Spuldžu nomaiņa uz energoefektīvākām, gaismas izslēgšana, izejot no telpas, un elektroierīču atvienošana no strāvas – nelielas, ikdienišķas darbības kopā var sniegt ievērojamu ietaupījumu. Skolēnu erudīcijas konkursa “FIZMIX Eksperiments” komanda atgādina, kā ikviens var samazināt elektrības rēķinus vienkārši, bez papildu ierīču palīdzības un nemazinot ierasto komforta līmeni.

Aptauja: jauniešu zināšanas par atjaunīgajiem enerģijas resursiem ir nepilnīgas

Lai gan 91 % jauniešu piekrīt, ka atjaunīgajiem resursiem ir nākotnes potenciāls, vidēji katrs piektais jaunietis neatpazīst, kuri resursi tādi ir, secināts AS "Latvenergo" erudīcijas konkursa "FIZMIX Eksperiments" ietvaros veiktajā aptaujā*. Kopumā jaunieši atbalsta atjaunīgo resursu izmantošanu, taču konkrētākos jautājumos viņu zināšanas ir nepilnīgas un pat maldīgas.

Gundars Skudriņš: “Atjaunīgās enerģijas ieguvē tehnoloģijas ir svarīgākas par avotu”

Gundars Skudriņš, uzņēmējs un Vides risinājumu institūta dibinātājs, pēc inovācijām lūkojas dabā un nebaidās pateikt arī kādu skarbāku vārdu visiem, kuri ar rozā brillēm uz acīm izvēlas neredzēt apkārtējās vides problēmas. Gundara dibinātais Vides risinājumu institūts rada inovatīvus risinājumus kompleksām vides problēmām un domā par to, kā uzlabot dzīves kvalitāti turpmākajām paaudzēm.

Šogad konkursā "FIZMIX Eksperiments" piedalās teju tūkstotis Latvijas skolēnu

AS "Latvenergo" rīkotajam 8. un 9. klašu erudīcijas konkursam "FIZMIX Eksperiments" šogad pieteikušās 192 komandas, pulcējot 960 skolēnus no visas Latvijas. Šogad spraigākā cīņa par iekļūšanu pusfinālā norisinās starp Latgales un Rīgas pilsētas skolām. Jaunieši līdz 21. martam atlases kārtās pelna punktus iekļūšanai pusfinālā, risinot uzdevumus par nākotnes enerģiju.