Jaunumi

Komandu reģistrēšanās konkursam "FIZMIX Eksperiments" atvērta līdz nedēļas beigām - 24. februārim!

Nedēļas laikā kopš reģistrācijas sākuma dalībai AS "Latvenergo" erudīcijas konkursam 8. un 9. klašu skolēniem pieteikušās jau 55 komandas, kopumā teju 300 skolēni. Pirmajā pieteikšanās nedēļā aktīvākie bijuši skolēni no Zemgales, Rīgas pilsētas un Vidzemes novada. Reģistrācija konkursam turpinās vēl nedēļu – līdz 24. februārim.

Piedalies "FIZMIX Eksperiments 2024" iesildošajā konkursā un saņem gardas balvas!

Lai iegūtu iespēju tikt pie gardām balvām, nofilmē īsu video kopā ar savu komandu, motivējot, iedrošinot un iedvesmojot citus 8. un 9. klašu skolēnus piedalīties "FIZMIX Eksperimentā"!

Sākas pieteikšanās skolēnu erudīcijas konkursam "FIZMIX Eksperiments"

No 12. līdz 24. februārim 8. un 9. klašu skolēni un skolotāji aicināti pieteikt komandas dalībai ikgadējā AS "Latvenergo" rīkotajā Vislatvijas erudīcijas konkursā "FIZMIX Eksperiments", kurš šogad norisinās jau 29. reizi. Konkursa fokusā ir nākotnes enerģija, aicinot izzināt mūsu planētas resursus un to potenciālo pielietojumu nākotnē. Konkurss noslēgsies 13. aprīlī, kad Rīgā, ATTA centrā, norisināsies Latvijas Fizikas festivāls.

Latvijas Fizikas festivālā noskaidroti “FIZMIX Eksperiments” uzvarētāji

Sestdien Rīgā tika aizvadīts trešais Latvijas Fizikas festivāls, kas pulcēja vairāk nekā trīs tūkstošus apmeklētāju. Festivāla ietvaros noslēdzās arī AS “Latvenergo” organizētais 28. skolēnu erudīcijas konkurss “FIZMIX Eksperiments”. Starp 231 komandu erudītākā fizikā šogad bija Saldus vidusskolas komanda “Gudrība un daile” skolotājas Ineses Dravnieces vadībā.

Elektrība no dabiskajiem atkritumiem: vai atjaunīgās enerģijas inovācijām ir nākotnes potenciāls arī

Eiropas zaļais kurss paredz, ka līdz 2050. gadam Eiropas Savienība kļūs klimatneitrāla, un viens no veidiem, kā to sasniegt, ir pārkārtošanās uz tīru enerģētiku un elektrības ražošana no atjaunīgajiem resursiem. Eksperti lēš, ka jauni elektroenerģijas ieguves avoti, visticamāk, izgudroti netiks, taču attīstīsies tehnoloģijas. Skolēnu erudīcijas konkursa “FIZMIX Eksperiments” eksperts saules un vēja enerģijas izmantošanas jomā Romāns Oļekšijs skaidro, vai pēdējo gadu inovācijām atjaunīgās enerģijas iegūšanā ir potenciāls kļūt par ikdienu arī Latvijā.