Jaunumi

Noskaidroti konkursa “FIZMIX Eksperiments” 26. sezonas pusfinālisti

AS “Latvenergo” organizētā 8. un 9. klašu skolēnu fizikas erudīcijas konkursa “FIZMIX Eksperiments” atlases kārta ir noslēgusies. Noskaidrotas katra reģiona 10 spēcīgākās komandas fizikā, kuras 12. aprīlī cīnīsies par vietu lielajā finālā. Šogad atlases kārtā sīvākā konkurence bija Latgalē un Rīgā, jo šajos reģionos startēja vislielākais komandu skaits – Latgali pārstāvēja 32 komandas, bet Rīgu –  29 komandas. 

4 padomi vecākiem, kā iedvesmot bērnus fizikas apguvei

Cilvēcei attīstoties, attīstās arī fizika, tomēr tās galvenais uzdevums paliek nemainīgs – izprast dabas likumus, aprakstīt tos ar vienkāršām sakarībām un izmantot iegūtās zināšanas dzīves kvalitātes uzlabošanai. Tas ir precīzi tas pats, ko dara bērns kopš dzimšanas, turklāt vecāku uzdevums būtu šo interesi atbalstīt un virzīt, attīstot bērnā zinātnisko domāšanu. AS "Latvenergo" organizētā erudīcijas konkursa "FIZMIX Eksperiments" ietvaros sadarbībā ar Latvijas Fizikas asociācijas prezidenti, fizikas skolotāju un trīs bērnu mammu Ludmilu Belogrudovu apkopoti četri ieteikumi, kas vecākiem var palīdzēt ieinteresēt bērnus apgūt fiziku ar prieku.

Pētījums: Jauniešiem fizikas mācību procesā visvairāk pietrūkst praktisko nodarbību

Puse 8.-12. klašu skolēnu atzīst, ka attālinātajā fizikas mācību procesā īpaši trūkst eksperimentu un laboratorijas darbu, liecina portāla AS "Latvenergo" projekta FIZMIX.LV pētījuma* dati. Trešdaļa jauniešu uzskata, ka attālinātās mācīšanās formāts pasliktinājis fizikas apguvi. Turklāt identificēti arī būtiskākie trūkumi – jaunieši vēlas mācību stundas, kurās būtu iespēja komunicēt ar skolotāju un klasesbiedriem, kā arī klātienē saņemt skolotāja palīdzību un atbalstu. Analizējot fizikas skolotāju sniegumu neklātienes mācību norisē, 70 % skolēnu piešķīruši pozitīvu vērtējumu.

Šogad konkursā "FIZMIX Eksperiments" piedalās 655 skolēni no visas Latvijas

Arī Covid-19 laikā notiekošajā attālinātajā mācību procesā AS "Latvenergo" rīkotajam erudīcijas konkursam “FIZMIX Eksperiments” pieteikusies 131 komanda. Šogad konkursā par uzvaru sacenšas 655 8. un 9. klašu skolēni no 97 Latvijas skolām. Visaktīvāk pieteikušās Latgales un Rīgas komandas. No 1. līdz 29. martam skolēniem atlases neklātienes kārtā būs jāveic uzdevumi par zaļās fizikas tematiku un jākrāj punkti, lai iekļūtu konkursa pusfinālā un vēlāk arī finālā.

Piektdien noslēdzas pieteikšanās konkursam "FIZMIX Eksperiments"

Līdz 26. februārim 8. un 9. klašu skolēniem un skolotājiem ir iespēja pieteikties AS "Latvenergo" rīkotajam gada vērienīgākajam notikumam fizikā – erudīcijas konkursam "FIZMIX Eksperiments". Piedaloties konkursā, skolēniem būs iespēja veikt gan teorētiskus, gan praktiskus uzdevumus par zaļo fiziku, kā arī sacensties par vērtīgām balvām.