Jaunumi

Taupīt elektrību, taupot siltumu. Kur mājoklī var pazust siltums?

Arvien vairāk mūsdienīgu mājokļu apsildes veidu tiek darbināti ar elektrību. Pieaugot tās cenām, apkures sezonas kļūst par izaicinājumu daudzu mājsaimniecību budžetiem, tādēļ svarīgi, lai elektrība tiktu patērēta pēc iespējas efektīvāk. Rodoties siltuma zudumam, palielinām apsildes temperatūru, kas attiecīgi ievērojami palielina elektrības patēriņu. No tā iespējams izvairīties, novēršot lieku siltuma zudumu. Skolēnu erudīcijas konkursa “FIZMIX Eksperiments” eksperti meklē atbildes, kur mājoklī var pazust siltums.

Šogad konkursā "FIZMIX Eksperiments" piedalās vairāk nekā tūkstotis Latvijas skolēnu

AS "Latvenergo" organizētajam 8. un 9. klašu erudīcijas konkursam "FIZMIX Eksperiments" šogad pieteikusies 231 komanda, pulcējot 1155 skolēnus no visas Latvijas. Visaktīvāk pieteikušās Rīgas pilsētas un Kurzemes reģiona skolu komandas. Līdz 27. martam jaunieši atlases kārtās risinās uzdevumus par nākotnes enerģiju, pelnot punktus un iespēju piedalīties pusfinālā, kas norisināsies 15. aprīlī, Latvijas Fizikas festivāla ietvaros.

Aicinām uz "FIZMIX Eksperiments" jaunās sezonas virtuālo tikšanos skolotājiem

7. februārī plkst. 16.00 tiek rīkota virtuāla tikšanās skolotājiem. Tajā varēs ne tikai uzzināt par konkursa aktualitātēm, bet arī gūt iedvesmu savām mācību stundām.

Sākas pieteikšanās erudīcijas konkursam "FIZMIX Eksperiments"

Līdz 17. februārim 8. un 9. klašu skolēni un skolotāji aicināti pieteikt komandas AS "Latvenergo" rīkotajam erudīcijas konkursam "FIZMIX Eksperiments". Konkurss turpinās pētīt nākotnes enerģiju Latvijai un pasaulei. Fizikas un atjaunīgās enerģijas eksperti rosinās jauniešus un plašāku sabiedrību atklāt, kā zināšanas fizikā palīdz veidot ilgtspējīgu nākotni. Konkurss noslēgsies ar Latvijas Fizikas festivālu aprīlī.

Noskaidroti konkursa "FIZMIX Eksperiments" 27. sezonas uzvarētāji

AS "Latvenergo" organizētā skolēnu erudīcijas konkursa "FIZMIX Eksperiments" fināla kārta ir noslēgusies. Jaunieši 29. aprīlī veica gan teorētiskus, gan eksperimentālus uzdevumus par nākotnes enerģiju, sacenšoties par fizikā erudītākās komandas titulu un vērtīgām balvām. Par uzvaru cīnījās 7 komandas no visiem Latvijas reģioniem: Vidzemes, Latgales, Kurzemes, Zemgales, Rīgas reģiona un Rīgas.