Jaunumi

Latvijas Fizikas diena 22. aprīlī: 3 iemesli, kādēļ piedalīties

AS "Latvenergo" rīkotā skolēnu erudīcijas konkursa "FIZMIX Eksperiments" fināla ietvaros 22. aprīlī tiek rīkots aizraujošs un daudzveidīgs fizikas izzināšanas pasākums – Latvijas Fizikas diena, kas norisināsies tiešsaistē un būs pieejama visiem bez maksas. Skolēni, pedagogi un fizikas entuziasti plkst. 14.00 tiek aicināti pieslēgties pasākuma tiešraidei portālā TVNET vai FIZMIX Facebook profilā, lai ne tikai interesanti pavadītu laiku, bet arī iegūtu jaunas zināšanas un balvas. Lūk, trīs iemesli, kādēļ piedalīties Latvijas Fizikas dienā.

Pētījums: 24 % skolēnu uzskata, ka par fiziķi var tikai piedzimt

Vairāk nekā 80 % jauniešu uzskata, ka fizika ir sarežģīts mācību priekšmets, turklāt katrs ceturtais no aptaujātajiem uzskata, ka par fiziķi var tikai piedzimt, secināts AS "Latvenergo" erudīcijas konkursa "FIZMIX Eksperiments" veiktajā pētījumā*. Latvijas Universitātes Fizikas, matemātikas un optometrijas fakultātes Fizikas nodaļas vadītājs un pētnieks Guntars Kitenbergs uzskata, ka pētījuma rezultāti atspoguļo daudzus sabiedrībā iesakņojušos mītus un skaidro, kāda patiesībā ir mūsdienu fizika.

Noskaidrotas erudīcijas konkursa "FIZMIX Eksperiments" finālā iekļuvušās komandas

12. aprīlī tiešsaistes vidē norisinājās AS "Latvenergo" rīkotā 8. un 9. klašu skolēnu erudīcijas konkursa "FIZMIX Eksperiments" pusfināla kārta, kurā par iekļūšanu finālā cīnījās 300 skolēni no 60 komandām. Finālā iekļuvušas 6 labākās komandas no katra reģiona, kā arī 1 komanda, kas neatkarīgi no pārstāvētā reģiona ieguvusi visvairāk punktu. Visaugstvērtīgākos rezultātus uzrādījušas komandas no Zemgales un Vidzemes. Jau 22. aprīlī 7 fināla komandas sacentīsies par vērtīgām balvām un Latvijas erudītākās komandas titulu.

Pētījums: 89 % Latvijas jauniešu vēlētos par zaļo fiziku zināt vairāk

Teju 90% jauniešu atzīst, ka vēlas dzīvot videi draudzīgāk, turklāt gandrīz 80 % no aptaujātajiem skolēniem to cenšas darīt jau patlaban, secināts AS "Latvenergo" erudīcijas konkursa "FIZMIX Eksperiments" veiktajā pētījumā*. Skolēnu atbildes liecina par vēlmi iegūt arvien vairāk informācijas par zaļo fiziku jeb efektīvu enerģijas resursu izmantošanu un veidiem, kā samazināt negatīvo ietekmi uz apkārtējo vidi.

Noskaidroti konkursa “FIZMIX Eksperiments” 26. sezonas pusfinālisti

AS “Latvenergo” organizētā 8. un 9. klašu skolēnu fizikas erudīcijas konkursa “FIZMIX Eksperiments” atlases kārta ir noslēgusies. Noskaidrotas katra reģiona 10 spēcīgākās komandas fizikā, kuras 12. aprīlī cīnīsies par vietu lielajā finālā. Šogad atlases kārtā sīvākā konkurence bija Latgalē un Rīgā, jo šajos reģionos startēja vislielākais komandu skaits – Latgali pārstāvēja 32 komandas, bet Rīgu –  29 komandas.